rus
Українська

Когда полезнее всего пить кофе: утром или днем?

Светлана ФусСветлана Фус

Когда полезнее всего пить кофе: утром или днем?
Когда полезнее всего пить кофе: утром или днем?

Дискуссия о вреде и пользе кофе ведется давно и постоянно. Есть факты, доказывающие, что кофе полезен напиток и его употребление даже желательно. С другой стороны – доказано негативное влияние кофе на организм. Поговорим о том, когда лучше всего употреблять кофе, чтобы было и полезно, и эффективно.

Далее текст на языке оригинала

Як відомо, кава має тонізуючий ефект. Але у самого організму є свої внутрішні тонізуючі гормони. Наприклад, кортизол. Ефекти кофеїну і кортизолу багато в чому схожі.

Кортизол називають гормоном стресу. Проте у нього є і цілком мирна функція - він допомагає нам прокидатися вранці, приводячи організм в бойову готовність. Крім того він має різну добову активність. Найвищий рівень кортизолу спостерігається в організмі людини з 6 до 10 годин (максимум у 8 - 9 ранку) і з 12 до 14 годин.

І якщо пити каву в години, коли організм виробляє найбільше кортизолу, то можна отримати залежність від кофеїну, який, по суті, стане заміною кортизолу. Замість природного припливу сил, який людина отримує і так, він починає покладатися на штучний. І кортизол буде вироблятися вранці менш активно. Крім того, людина стає менш сприйнятливим до кофеїну, і він майже перестає її бадьорити.

Тому краще всього включати каву в свій розпорядок дня так, щоб вона потрапляла саме на відрізки низького рівня кортизолу - так ви отримаєте максимум від її корисних властивостей. Увечері кофеїн теж дієвий, але тоді можуть виникнути проблеми зі сном. А тому каву краще пити в проміжок з 10 до 12 години, або з 14 до 17 години, щоб не було запізно і кава не завадила здоровому сну.

Кава - найпопулярніший напій у світі, її п'ють мільйони людей щодня. Але до кави може розвинутися звикання. Не забувайте про це.